DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Belediye Başkanımız Mustafa Bulut  ”Dünya engeliler Günü” nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Bulut Açıklamasında, Ak Parti Hükümeti döneminde engellilere büyük hizmetler yapıldığını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Başkan Bulut:”Engelliler ve kendileri için yapılması gerekenler tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da toplumumuzu yakından ilgilendiren bir insanlık meselesi olarak her geçen gün önemi artarak devam etmektedir.

AK Parti iktidarı ile birlikte; bu konuda yapılan tüm çalışmalar ve bizzat engelli kardeşlerimiz için ele alınan faaliyetler, çıkarılan kanunlar ve kurumsallaşmaya dayalı hizmetler ne sevindiricidir ki her geçen gün artarak devam etmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın sahip oldukları haklarını hukukla, eğitimle ve istihdamla bir bütün olarak düşünerek insan onuruna yakışır bir şekilde, karşı karşıya bulundukları riskleri en aza indirip, koruyucu ve yönlendirici bir ulusal politika izleyerek hareket etmek arzusu içinde olmamamız en önemli vazifelerimizin başında gelmektedir.

Böyle bir günde, tekrar herkesi bu konuda hassas olmaya, gayret göstermeye davet ediyor, Bu vesileyle siz değerli engelli kardeşlerimin ‘Dünya Engelliler Günü’ nü kutlar, gelecek günlerin sizlere ve tüm sevdiklerinize başarı, mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ederim.” Dedi.