Çelikhan Çayı Islah Edilecek

Çelikhan’ın şehir görünümüne kavuşması için büyük ve önemli projeler arasında gösterilen Çelikhan çayının ıslah edilmesi için girişimde bulunuldu.

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Devlet Su İşleri 20 bölge müdürü Mevlüt Aydın’ı Kahramanmaraş’ta bölge müdürlüğünde ziyaret etti.

Çelikhan çayının ıslah edilmesinin Çelikhan için son derece önemli olduğunu belirten Başkan Bulut, Devlet hastanesinden Geller köprüsüne kadar sağlı ve sollu duvar örülmesi ve akabinde yol yapmayı planladıklarını düşündüklerini bu konuda DSİ’nin dere ıslah çalışmasını bir an önce yapmasının Çelikhan için son derece önemli olduğunu belirtti.

Dere ıslahının yapılmasının ardından ilçenin kanalizasyon sistemini sağlıklı bir şekilde yeniden inşa edeceklerini sözlerine ekleyen başkan Bulut, böylelikle Tarım arazileri de temiz su ile buluşacak ve ilçemiz temiz bir görünüme kavuşacağını ifade etti.

Daha önce TBMM başkan vekili Ahmet Aydın’a konuyu paylaştığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Bulut daha sonra DSİ bölge müdürünü ziyaret ederek  çayın ıslah edilmesinin ne kadar önem arz ettiğini kendileri ile paylaştıklarını sözlerine ekledi.

DSİ 20 bölge müdürü Mevlüt Aydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  Çelikhan çayının ıslah edilmesi için çalışmalara hemen başlayacaklarını ve olabilecek en kısa sürede dereyi ıslah edeceklerini Çelikhan’a güzel bir eser olması için DSİ olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.

 

DSC_0004 (700 x 467) DSC_0009 (700 x 467)