ÇELİKHAN BELEDİYESİ YOL GENİŞLETME VE SULAMA KANALI YAPIYOR

Çelikhan Belediyesi yeni açılan Malatya – Yeşilyurt Çelikhan yoluna ilçenin içine direk giriş yapan yolu genişleterek yolun kenarına da sulama kanalı yapıyor.

Sonbahar döneminde başlanılan yol genişletme çalışmasının bugünlerde bitirilmesinin ardından şimdide yol kenarında bulunan ve ilçenin en önemli sulama kanalı olan kanal yapılıyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, halkımızın rahat etmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.
Çelikhan ile Malatya arasında yeni yapılan yolun ilçe içine direk girişi olan bu yolu genişletip ilçemize yakışan bir hale getirmek için genişlettiklerini ve şimdi de ilçemizin en önemli sulama kanalını yaptıklarını belirten Başkan Bulut, öte yandan ilçenin ana girişi olan Şehir mezarlığından Çinçin deresi üşge parka kadar olan kısmın genişletilmesi için Karayolları nezdinde girimde bulunduklarını ve o yolunda bu yaz genişletilmesi için çalışacaklarını söyledi.
Çelikhan Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Altınışık ise, yolun 850 metre olduğunu genişletme işleminin tamamlandığını şimdi ise sulama kanalı ve bölgesel olarak sulama borularının yenilendiğini belirtti.
Yolda ve kanalda yapılan çalışmaları izlemek için çalışma sahasına gelen vatandaşlardan Yusuf Dağdeviren, Belediye Başkanı Mustafa Bulut’a teşekkür ederek, Belediye Başkanı Mustafa Bulut’un bu dönem büyük işlere imza attığını ve kendisine ne kadar teşekkür etsek az olduğunu belirtti.
celikhan-belediyesi-yol-genisletme-ve-sulama-kanali-yapiyor