Başkan Bulut,Karmkuk suyu için girişimde bulundu

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Çelikhan’ın içme suyu sorunu çözmek için Devlet Su İşler 20 bölge müdürü Mevlüt Aydın’ı ziyaret ederek ilçenin içme suyu sorunun çözümü için destek istedi.

Geçen ay DSİ tarafından yapımı tamamlanan Beypınar içme suyunun250 metre kot’tan elektrik enerjisi ile kaldırıldığını ve bunun ilçeye büyük maliyetler getirdiğini kaydeden Başkan Bulut, Karmkuk su kaynağının Belediyeye tahsisli olduğunu ve cazibe ile gelebileceği için belediye’ye ek bir maliyet çıkmayacağını söyledi.

Sulama mevsiminde Beypınarı suyu sulama mevsimi dışında kalan zamanlarda ise Karmkuk suyunun ilçeye kazandırılması durumunda ilçenin içme suyu sorununun tamamen ortadan kalkacağını anlatan Bulut, Bunu gerçekleştirmek için yoğun çaba sarf edeceğini belirtti.

Karmkuk suyunun kendi hayali ve Çat Barajı tüneli gibi önemli hedefleri arasında olduğunu belirten Bulut, bu suyu ilçeye kazandırmak için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.

DSİ Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Çelikhan’ın içme suy sorunun çözümü için Dsi olarak Beypınarı içme suyunu getirdiklerini ve Karmkuk için ise ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Ziyarette DSİ içme suları şube Müdürü Fatih Akar’da hazır bulundu.